Кошик
14 відгуків
+380 (98) 651-06-50
Сервісний центр

Проектування систем водоочищення

Системи очищення води потрібні для її знезалізнення, дезінфекції, освітлення та пом’якшення. Після проходження через це обладнання виходить чистий продукт, готовий до споживання. У цьому матеріалі ми розповімо, які системи очищення існують, як якість води впливає на вибір обладнання для фільтрації, як правильно його встановити.

Наша компанія допоможе з правильним підбором та монтажем пристроїв для очищення води. Гарантуємо чесні ціни, якість та оперативність виконання роботи. Завдяки великому досвіду та наявності професійного обладнання впораємося з будь-яким поставленим завданням!

Які системи водоочищення існують?

Щоб очищення води було ефективним, враховуйте експлуатаційні параметри при виборі системи.

Продуктивність обладнання – перше, що потрібно враховувати. В цілому, установки для водоочищення можна класифікувати так:

  • Простий фільтр, що складається з кількох касет. Його монтують під кухонною мийкою, щоб очищати воду, необхідну для питних потреб та приготування їжі.
  • Пристрої для приватних будинків, які мають потужність до 2,5 м3 на годину. Вони забезпечують якісне очищення, зрозумілі та прості у використанні.
  • Комплект обладнання з продуктивністю до 10 м3 за годину. Такий варіант підходить у тому випадку, якщо потрібно забезпечити чистою водою 4-5 будинків. Із недоліків можна відзначити стандартну програму підготовки води, яка не змінюється протягом доби. Ключова перевага – економічність, що робить це рішення оптимальним під час використання артезіанської свердловини.

Спрямованість дії та принцип роботи – ще один важливий момент, про який не варто забувати. Номенклатура обладнання широка, тому потрібно відповідати до вибору елементів для системи, починаючи від труб і закінчуючи фільтрами. Насамперед враховуйте:

  • свої фінансові можливості (у продажу можна знайти пристрої як вітчизняних, і зарубіжних виробників);
  • фізико-хімічні властивості води;
  • вимоги до води (планується використовувати її для господарських чи питних потреб).

Після оцінки початкових умов необхідно розглянути параметри обраних пристроїв. Зокрема, для видалення механічних домішок використовуються фільтри грубої очистки, а для зниження концентрації заліза потрібен окремий пристрій, який впорається з цим завданням.

У продажу можна знайти автоматичні та ручні системи, які відрізняються способом регулювання очищення та переведенням з робочого стану в режим промивання. Ціна автоматичних систем, звичайно, вище, але і скористатися ними зручніше, тому що не потрібно практично ніякого особистого втручання. Що ж до ручного регулювання, то домовласнику доведеться самостійно відстежувати роботу обладнання та здійснювати перемикання. Ризик припущення помилки у своїй значно зростає, що необхідно враховувати під час виборів і купівлі системи.

Як вибрати систему водоочищення?

Щоб якість води була гарною, потрібно правильно вибрати систему водоочищення. Прилади, призначені для очищення води, відрізняються як за технологіями, що використовуються, конструктивному виконанню, так і за ціною. З’ясуйте вихідні фізико-технічні характеристики води з джерела (свердловини, колодязя та ін.). Це дозволить зробити правильний вибір.

Природно, для опалювальних систем очищення теплоносія необов’язкове, а ось для приготування їжі та пиття вода має бути найвищої якості. Економити на своєму здоров’ї точно не варто.

Вода може відрізнятися за хімічними, органічними, біологічними властивостями. Наприклад, в артезіанських свердловинах часто спостерігається підвищений вміст розчиненого заліза та іонів жорсткості. Крім цього, у водоносних пластах можуть бути токсичні забруднення, починаючи від гербіцидів та закінчуючи радіонуклідами, іонами важких металів.

Якщо використовується вода з колодязя, краще віддати перевагу дорогим та мультифункціональним системам з очищення води. У ґрунтових вод підвищений рівень забруднення та нестабільний склад (за органічними речовинами, залізом та ін.).

В обов’язковому порядку необхідно проаналізувати якість води, щоб визначити такі показники:

  • мікроорганізми;
  • розчинені мінерали;
  • ступінь прозорості;
  • вміст органічних речовин;
  • розчинені гази.

Як якість води впливає вибір системи водоочищення?

Тут необхідно враховувати цілі, котрим потрібна вода, і навіть ступінь небезпеки які у ній домішок для організму. Для якісного водозабезпечення в першу чергу потрібно визначитися з обладнанням – фільтрами та допоміжними пристроями, що справлятимуться з такими завданнями:

  • очищення від механічних домішок;
  • деманганація та зниження вмісту заліза;
  • виключення неприємних запахів;
  • знезараження для знищення шкідливих мікроорганізмів, вірусів та бактерій;
  • тонке очищення з видаленням важких металів, неорганічних/органічних включень;
  • пом’якшення;
  • видалення газів;
  • демінералізація, знесолення, деіонізація.

Наступний крок – вибір системи водоочищення з урахуванням саме вашої ситуації. Рішення має відповідати таким критеріям:

  • узгодженість роботи комплексу, економічність;
  • достатність та повнота (потрібно постаратися нейтралізувати всі можливі джерела забруднень або виключити їх, а також усунути недоліки вихідної сировини).

Однозначно, можна сказати, що універсальних рішень немає. Щоб визначитися з найбільш підходящим варіантом, необхідно виконати ретельний аналіз фізико-хімічних властивостей води.

Як встановити систему водоочищення?

З результатів аналізу фізико-хімічних якостей води можна створювати різні системи очищення. Найпростіше вирішити проблему в містах, де передбачена система центрального водопостачання та централізованого опалення. Тут потрібно лише встановити додаткові фільтри тонкого очищення та пом’якшення.

Перелічимо основні правила встановлення системи водопостачання:

  • засоби водопідготовки встановлюють після насосного обладнання спеціальної теплоізольованої ємності (кесоні). Усередині ставлять автоматику, арматуру, насос, вимірювальні прилади, фільтри.
  • Для очищення від основних шкідливих речовин (залізо та солі важких металів) потрібні фільтраційні прилади, що використовують гравій, пісок, а також септики, сітка, марганцівка, вугілля.
  • Для очищення питної води використовуються фільтри з декількома ступенями очищення. Головне – своєчасно міняти картриджі.
  • Труби для прокачування необхідно підбирати з урахуванням максимально можливої ​​витрати води. Найкраще зупинитися на легенях, що виготовляються з поліетилену.
  • У процесі експлуатації деякі елементи системи можуть зношуватися, потрібно подбати про своєчасну заміну.
  • У процесі обслуговування обладнання може знадобитися перепрограмування блоків, які відповідають за керування процесами регенерації фільтраційних матеріалів.

Найкраще довірити вибір та встановлення систем водоочищення професіоналами, які якісно впораються з поставленим завданням та нададуть повний спектр послуг.

Чому варто звернутись до нас?

Ми допоможемо вибрати обладнання систем водоочищення – пристроїв зворотного осмосу, фільтрів та інших елементів, необхідних для забезпечення водою високої якості.

Звертайтесь, фахівці нашої компанії подбають про:

підбір обладнання для очищення води з урахуванням результатів аналізу її фізико-хімічних особливостей та виділеного бюджету;
монтаж системи водоочищення – всі роботи будуть виконані якісно та в максимально стислий термін.

Телефонуйте для отримання консультації у будь-який зручний час!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner